Obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych-2009/2010

27 października 2009 r. obchodziliśmy w naszej szkole  Międzynarodowy Dzień bibliotek Szkolnych. Nauczyciele przygotowali fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa i odczytali je uczniom. Dzieci uwieczniły te chwilę i stworzyły piękne ilustracje do  poznanych tekstów. Nauczyciele zawiesili je obok drzwi do sal i tak oto zwykłe korytarze zyskały bajkowy wystrój.

Następnym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV a i ich wychowawczynię. Poznaliśmy Leszka. który nie szanował ksiażek i spotkała go za to kara. Wszyscy wzięli sobie tę przestrogę głęboko do serca... A już po chwili uczniowie klas szóstych, przygotowani przez swoje wychowawczynie  pokazali wzruszającą inscenizację na podstawie "Opowiadań o Muminkach". Tym razem książki nauczyły nas, że dla każdego człowieka bardzo ważny  jest drugi człowiek - przyjaciel.

Świętowanie było też okazją do wręczenia nagród w szkolnym konkursie pt. "Reklama biblioteki".

Nagrody i dyplomy otrzymali:

w kategorii klas I - III

Kacper Maniura z klasy II a  - I miejsce,

Weronika Cuglowska z klasy III b - II miejsce,

Barbara Maruszczyk z klasy II a - III miejsce;

w kategorii klas IV - VI

Sonia Ledwoń z klasy VI b - I miejsce,

Monika Michalska z klasy IV a - II  miejsce,

Filip Strzelecki z klasy IV a - III miejsce.

GRATULUJEMY!!!

Przez cały dzień uczniowie wypożyczali KSIĄŻKI Z NIESPODZIANKĄ (o zasadach konkursu czyt. w zakładce BIBLIOTEKA), aw bibliotece czekały na nich słodnie skromne upominki. Czytelnicy, którzy w tym roku nie wypożyczyli jeszxcze żadnej ksiazki, otrzymali specjalne zaproszenia. Dla nich też były przygotowane pamiątkowe upominki.

W serdecznej atmosferze zakończyliśmy, już czwarte w naszej szkole, obchody święta biblioteki, ale  nasze zamiłowanie do tajemnic, jakie kryje w sobie każda ksiazka, będzie nam jeszcze towarzyszyć przez długi czas.

Do zobaczenia w następnym roku!