XVI Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych!

Zapraszamy do udziału w Konkursie Biblijnym...

XVI   K o n k u r s   W i e d z y   B i b l i j n e j

dla  szkół  podstawowych

w roku szkolnym 2010/2011

Odwagi, to Ja jestem, nie bójcie się!" (Mk 6,50)

Honorowy  patronat:

- Biskupi diecezji: Bielsko-Żywieckiej, Częstochowskiej, Gliwickiej, Katowickiej, Sosnowieckiej.

Adresaci:

- uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych.

Organizatorzy:

- Wydziały Katechetyczne diecezji: Bielsko-Żywieckiej, Częstochowskiej, Gliwickiej, Katowickiej, Sosnowieckiej;

- Doradcy metodyczni religii;

- Lokalne Wydziały Edukacji.

Cele  konkursu:

- Poznanie Ewangelii według świętego Marka.

- Ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu człowieka.

- Pogłębienie wiary i kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże.

- Pobudzenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły.

- Inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i  społeczności lokalnej.

Zasady:

Etap  szkolny:

Dn. 21 października 2010r. katecheci organizują i przeprowadzają eliminacje na terenie szkoły w oparciu o materiały dostarczone przez Wydział Katechetyczny.

Do następnego etapu przechodzi tylko trzech najlepszych uczestników, który uzyskali więcej niż 50% punków możliwych do zdobycia. Zostają oni zgłoszeni na piśmie (protokół) do koordynatora rejonowego do dn. 28 października 2010r..

Etap  rejonowy:

Etap ten zostanie przeprowadzony w formie pisemnej dn.  25 listopada 2010r.. Do  finału diecezjalnego przechodzi po trzech najlepszych uczestników z rejonu, którzy zostają zgłoszeni na piśmie (protokół) do Wydziału Katechetycznego do dn. 02 grudnia 2010r.

Etap  diecezjalny:

Dn. 11 stycznia 2011r. odbędzie się finał diecezjalny.

Komisje:

-  etap szkolny - komisję stanowią nauczyciele religii, duszpasterze, przedstawiciel grona pedagogicznego.

-  etap rejonowy - komisję stanowią księża dziekani, doradcy metodyczni religii, nauczyciele religii, duszpasterze.

-  finał diecezjalny - w skład komisji wejdą: biskup diecezji, wizytatorzy, doradcy metodyczni religii.

Terminy:

Etap szkolny - 21 październik 2010r.

Etap rejonowy - 25 listopad 2010r.

Etap diecezjalny - 11 styczeń 2011r.

Lektura:

Etap  szkolny:

Etap  rejonowy:

* Ewangelia według świętego Marka (Biblia Tysiąclecia, wydanie V)

* Wstęp do Ewangelii według świętego Marka (Biblia Tysiąclecia, wydanie V)

Etap  diecezjalny:

* Ewangelia według świętego Marka (Biblia Tysiąclecia, wydanie V)

* Wstęp do Ewangelii według świętego Marka (Biblia Tysiąclecia, wydanie V)

* Przypisy do Ewangelii według świętego Marka (Biblia Tysiąclecia, wydanie V)

* Słownik (Biblia Tysiąclecia, wydanie V)