Święta Wielkanocne- Rezurekcja- rok szkolny 2008/2009r.

Z okazji najwazniejszych Świąt Wielkiej Nocy w roku szkolnym 2008/2009 aktorzy Szkolnego Koła Teatralnego "Maska" pod kierunkiem mgr Renaty Flakus wystawili przedstawienie teatralne pt: "Rezurekcja-powstanie do wiecznej radości".

"Przez Twe wielkie Zmartwychstanie

żywioł wielki budzisz Panie.

Budzisz ze snu,żywot dajesz,

w wszelkim bycie zmartwychstajesz".

Stanisław Wyspiański.

Zespół młodych aktorów wystąpił przed publicznością szkolną.

Akcja przedstawienia rozgrywa sie w czasie drogi do Kościoła na rezurekcję, podczas procesji rezurekcyjnej i w domu. Uczniowie wcięli się w role Świętego Franciszka, Huberta, Dominika, Wojciecha, Kostki oraz Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i błogosławionej Karoliny Kózkówny ukazali żywot świętych. Przygotowali stół wielkanocny, nakrywając go białym obrusem i stawiając potrawy wielkanocne:

"I nastała Wielkanoc, podobna do poprzednich, ale całkiem inna, o rok starsi, o rok mądrzejsi, o rok bliżej Boga. Cieszmy się! Chrystus zmartwychstał! Alleluja!"

Tymi słowami na ustach sakończyli spektakl teatralny, przybliżając nam zbliżające się Święta Wielkanocne.