Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych 2010/2011

Aby tradycji stało się zadość, także w tym roku przystąpiliśmy

do świętowania w ramach obchodów

Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

Połączyliśmy je z upamiętnieniem setnej rocznicy śmierci Marii Konopnickiej - znanej oraz  lubianej poetki i pisarki,

w której dorobku znalazło się wiele utworów dla dzieci.

26 października 2010 r. na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie rysowali ilustracje do wierszy Marii Konopnickiej. Następnie przyozdobili nimi korytarze naszej szkoły. Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się  pokaz mody bajkowej. Sala gimnastyczna przypominała w tym dniu baśniową krainę. Każde dziecko zaprezentowało przygotowany przez siebie strój i miało w ten sposób okazję do debiutu na wybiegu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i wyglądalii  wspaniale.  Najlepiej przygotowali się uczniowie klasy  III b i VI b.

W ciągu całego dnia na czytelników czekały w bibliotece słodycze i  można też było wypożyczyć ksiażkę z niespodzianką, czyli książkę, którą należy przeczytać do końca listopada i odpowiedzieć na pytania bibbliotekarza dotyczące jej treści. Wszystko po to, aby wziąć udział w losowaniu nagród podczas Święta Szkoły (18 grudnia 2010 r.).

Dzień minął bardzo szybko, ale i przyjemnie. Bibliotekę odwiedziły tłumy czytelników, także tych z pierwszych klas, z czego bardzo się cieszymy.