Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole- 21.03.2011r. :)

Zobaczcie fotoreportaż :)

Dzień Samorządności rozpoczął się w naszej szkole występem dzieci  z kółka tanecznego, które zaprezentowały nam swoje umiejętności. Następnie członkowie kółka teatralne przedstawiły inscenizację pod tytułem „Wiosna idzie".

Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wiele ciekawych konkursów, które wywołały wiele emocji. Pierwszym z nich był konkurs piosenki o wiośnie. Najładniej zaśpiewała klasa IIb, drugie miejsce zajęła klasa IIa natomiast trzecie IIIa.

Drugim konkursem wokalnym był  konkurs na szkolnego Idola. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas IV - VI. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z klasy VIb: Nikola Jendrosek, Wiktoria Tyka, Natalia Bazan i Julia Cogiel, drugie zajął Michał Wyleżałek z klasy VIa a trzecie uczennice klasy Va: Dominika Jendrysik, Karolina Pomierna, Alicja Wysocka, Sandra Zgoda oraz Natalia Nowak.

Konkursy zręcznościowe zostały podzielone na kategorię klas II - III i klas IV - VI. Dziewczynki z młodszych klas rywalizowały ze sobą w konkurencji rzutu obręczą na patyk. Najcelniej rzucała uczennica klasy IIb Roksana Ordon, drugie miejsce zdobyła Izabela Bartos z klasy IIIa  a trzecie Izabela Występ z klasy IIa. Chłopcy z klas II i III brali udział w konkursie rzutów piłką do kosza. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Wysocki z klasy IIa, drugie miejsce wywalczył Dawid Jarząbek z klasy IIIb a trzecie Robert Maruszczyk z klasy IIIa.

Dziewczyny ze starszych klas miały za zadanie odbijać piłeczką pingpongową na czas. Najdłużej odbijała Roksana Szatan (VIa), druga była Wiktoria Tyka (VIb) a trzecia Sandra Zgoda (Va). Drugą konkurencją dla dziewczyn z klas starszych było odbijanie piłki siatkowej w parach. Największą ilość odbić uzyskały Roksana Szatan i  Magdalena Jantos z klasy VIa drugi wynik miały Nikola Jendrosek i Julia Cogiel z klasy VIb  a trzecie były Julia Jacuńska i Sylwia Szewerda z klasy Va. Chłopcy z klas IV - VI chętnie wzięli udział w konkursie odbijania piłeczki pingpongowej. Konkurencję tę wygrał Krzysztof Ślimok (Va), drugie miejsce zdobył Sebastian Mierzwa (VIa) a trzecie Paweł Mośny (IVb). W konkursie rzutów do kosza pierwsze miejsce zdobył Tomasz Koba, drugie Błażej Stawski (Va) trzecie Jan Kawalec (IVb).

Podczas zawodów sportowych trwał również konkurs plastyczny, którego tematem była „Wiosna w moim ogrodzie" pierwsze miejsce zdobyła nim klasa IVa, drugie Vb natomiast trzecie VIa.

Ostatnim konkursem było przebranie klasowej wiosny.  Najładniej swoja wiosnę czyli Weronikę Badyla przebrała klasa VIa, drugie miejsce zajęła klasa Va i Patrycja Dziuk, trzecie klasa VB i Natalia Bęczkowska.

Wszyscy wygrani otrzymali wspaniałe nagrody a pani dyrektor wręczyła dyplomy.

:)