Konkurs KTO CZYTA NIE BŁĄDZI 2011

12 maja 2011 r. uczniowie naszej szkoły:  Natalia Nowak, Bartłomiej Grotecki, Magdalena Jantos oraz Karolina Jeleń,  wzięli udział w konkursie "Kto czyta, nie błądzi" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Wł. Szafera w Żarkach. Warunkiem przystąpienia było szczegółowe przeczytanie książki Zbigniewa Nienackiego pt. "Pan Samochodzik i templariusze", poznanie sylwetki pisarza, a także zaznajomienie się z geografią i historią Suwalszczyzny oraz Malborka. W dniu konkursu dzieci rozwiązywały test nt. lektury, a następnie 9 finalistów wyłonionych z blisko 120 uczestników, przystąpiło do wykonywania zadań  polegających m.in. na rozwiązywaniu krzyżówki lub rebusów.  Z zapartym tchem obserwowaliśmy poczynania Karoliny Jeleń i Bartka Groteckiego, którzy zajęli odpowiednio 3. i 6. miejsce. Jesteśmy z nich dumni, bo taki sukces wymagał sporej wiedzy i oczytania. Uczniowie udowodnili też, że w dobie Internetu słowo pisane nadal budzi w nas  wiele niepowtarzalnych  emocji, rozwija wyobraźnię, a także jest gwarantem odniesienia sukcesu.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj: http://spzarki.cal.pl/