Święto Szkoły- rok szkolny 2008/2009

Z  okazji Święta Szkoły zorganizowany został kiermasz, na którym sprzedawano ozdoby świąteczne, torby ekologiczne, ciasto. Wszystkie artykuły zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Chętni mogli również wziąć udział w loterii fantowej, która jak co roku cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Jednym z punktów obchodów tego dnia, było przedstawienie jasełkowe, przygotowane i przedstawione przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem s.M.Bonity AM - katechetki oraz pani mgr Iwony Lachowskiej - nauczycielki muzyki.
Myślą przewodnią scenariusza było pytanie: Co jest najważniejsze w świętowaniu Bożego Narodzenia?
Uczniowie pokazali jak wiele zła, pokus czyha na człowieka, żeby przysłonić mu Boga i to co do Niego prowadzi.  W betlejemskiej stajence nie było nawet miejsca dla Zbawiciela. Miejsce Jezusa, Maryi i Józefa zajęły prezenty. Bohaterowie powoli odkrywali co jest ważne i w końcu, po długich poszukiwaniach postawili Jezusa na pierwszym, właściwym miejscu w swym życiu. Do wnikliwych poszukiwań odpowiedzi na istotne pytania, inspirował ich Mały Książę, który niespodziewanie zjawił się na naszej planecie. Chciał sprawdzić jak wygląda prawdziwe życie człowieka? Jak ludzie przyjmują Wielkiego Króla, który kocha ich ponad wszystko?
Całość upiększały tradycyjne, polskie kolędy, w wykonaniu szkolnego chóru, jak również solistów.
Przedstawienie zostało również pokazane podczas spotkania opłatkowego dla Pracowników naszej Szkoły w dniu 19 grudnia 2008r.

Wystąpili:

Magdalena Kawa - Santa Claus
Aleksandra Wysocka - elf
Weronika Badyla - elf

Chór szkolny oraz grupa taneczna klasy VIb

Obsługa sprzętu technicznego - Michał Nowacki
Scenariusz, reżyseria, scenografia - s.M. Bonita
Przygotowanie chóru - mgr Iwona Lachowska

Dziękujemy wszystkim  za wszelką pomoc w przygotowaniu przedstawienia.