Wycieczka do DMiT w Zabrzu - klasy czwarte i piąte - 6 marca 2013 r.

6 marca 2013 r. uczniowie klas czwartych i piątych mieli zaszczyt gościć w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Przybyli tu, aby obejrzeć przygotowany przez Gliwicki Teatr Muzyczny musical pt. "Tarzan".

Musical to forma teatralna łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny takiego dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i techniczne aspekty przedstawienia tworząc jedną, spójną całość.  Uczniowie mogli obserwować, jak uzdonieni wszechstronnie aktorzy radzą sobie z równoczesnym śpiewaniem i wykonywaniem skomplikowanych akrobacji.

Widowisko wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Chcąc więc zatrzymać te ulotmne chwile, przygotowali gazetkę ścienną, którą można obejrzeć powyżej.