Europejski Dzień Języków 2013

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 24 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE pochodzący z innych krajów i kontynentów. Właśnie po to, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na tę różnorodność lingwistyczną, Unia Europejska i Rada Europy ogłosiły 2001 rok Europejskim Rokiem Języków.

W naszej szkole jak co roku obchodziliśmy to święto.

Uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę z zakresu Języka Niemieckiego oraz Języka Angielskiego uczestnicząc w quizach językowych, grach typu „KALAMBURY” a także recytując wiersze oraz śpiewając piosenki w języku obcym.

Zapraszamy do galerii zdjęć.