"Noc w szkole"- rok szkolny 2013/2014!

„Noc w szkole”

Noc rozpoczęła się zbiórką przed szkołą o godzinie 20:00. Nie ukrywaliśmy podekscytowania. Z mnóstwem energii, śpiworami i kocami przekroczyliśmy próg szkoły. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od odczytania regulaminu oraz podzieleniu się na trzy grupy. Każda z grup wymyśliła dla siebie nazwę i okrzyk radości. Użyliśmy swego humoru np. była grupa Placków, Karczma u nas, Kotlety Schabowe. Czyżby na noc w szkole zjawili się sami głodomorzy?

Następnie rozpoczęliśmy rozgrywki sportowe. Pierwszą zabawą  były wyścigi w workach. Nie było łatwo, prawie każdy  się przewrócił. Potem graliśmy w mini-hokeja i siatkówkę, to była zacięta rywalizacja. Po zakończeniu wszystkich konkurencji udaliśmy się na stołówkę, aby zjeść kolację.

Po krótkim odpoczynku, wciąż podzieleni na grupy szukaliśmy po ciemnej szkole skarbów. Każdy z nas poczuł się jak szpieg gdy analizowaliśmy mapę ze wskazówkami i zadaniami do rozwiązania. Tylko kapitan drużyny mógł oświetlać latarką drogę do skarbu. Szczęśliwcy, zdobyli immunitet na jeden wybrany dzień nauki w szkole.

Po północy poszliśmy oglądać horror: trzęśliśmy się ze strachu. A kiedy seans się zakończył położyliśmy sie spać chociaż nie byliśmy senni. O szóstej nad ranem, panie zrobiły nam pobudkę. Nikt się nie obudził, bo nikt nie spał. Poszliśmy na śniadanie. Potem czekało nas jeszcze sprzątanie i powrót do domu.

Noc w szkole bardzo nam się podobała i była świetnym spotkaniem integracyjnym. Zastanawiamy się nad powtórzeniem takiego przedsięwzięcia. Niestety jakieś tajemnicze zjawisko było przyczyną zepsucia się aparatu fotograficznego po spotkaniu i mimo wysiłku techników nie udało się odzyskać zdjęć z naszego spotkania. Na szczęcie wrażenia pozostaną niezapomniane.

Uczniowie klasy VI