Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

27 października br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Do święta przygotowywaliśmy się cały miesiąc. Na drzwiach klas pojawiły się piękne sentencje nt. czytania książek. Uczniowie  przynosili prace na konkurs "Biblioteka moich marzeń". Okazało się, że niektórzy marzą nie tylko o dywaniku do czytania książek czy kąciku do słuchania, ale także o krasnoludkach :) Ciekawe, kiedy spełnią się te marzenia :)

W dniu samego święta czytelnicy bardzo licznie odwiedzali bibliotekę. Wypożyczyli  wiele ksiażek, biorąc jednocześnie udział w konkursie "Książka z niespodzianką".  Na czwartej lekcji odbyła się akademia  przygotowana przez uczniów klas szóstych i klasy III a. Zaprezentowali program telewizji Biblioteka TV, a w nim "Książkowe Rekordy Guinessa",  Guinessa,  reportaż "Ukryta kamera w pewnej bibliotece" oraz  program "Sędzia Maria Daria Poczytalska". Uroczystość zakończyło rozstrzygnięcie konkursu "Biblioteka moich marzeń". Jego zwycięzcami zostali:

• w kategorii klas I -III

I miejsceBartosz Mierzwa

II miejsce- Ksawery Kołodziejczyk

III miejsce  - Lena Adamus

wyróżnienie - Julianna Maruszczyk

• w kategorii klas IV - VI

I miejsce - Natalia Dorozińska

II  miejsce - Maciej Kawalec

III miejsce - Sandra Sikora

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy za udział.

Sukces święta świadczy o zamiłowaniu dzieci do książki. Uczniowie coraz chętniej czytają i dzielą się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi, z czegho wszyscy bardzo się cieszymy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w Święcie Szkoły (13 grudnia), podczas którego zostanie rozstrzygnięty konkurs "Książka z niespodzianką".

Zapraszamy!