Wycieczka klasy VIb i IIIb do teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie- marzec 2009r.!

Dnia 02.03.2009r. uczniowie klas VIb i IIIb oraz członkowie Szkolnego Koła Teatralnego „Maska” wyjechali na kolejną wycieczkę do Częstochowy.

Odwiedziliśmy Tatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Tym razem nie oglądaliśmy sztuki teatralnej lecz zwiedzaliśmy kulisy teatru. Naszym przewodnikiem była miła pani Ewa, pracownik teatru.

To ona odkryła przed nami tajemnice teatru: byliśmy na trzech scenach, zobaczyliśmy „lewą i prawą” kieszeń sceny, ruchome i nieruchome dekoracje. Dowiedzieliśmy się jak działa zapadnia.

Zwiedziliśmy dużo sal, a najbardziej podobało nam się w kostiumerni, w której zgromadzono ogromną ilość kostiumów teatralnych, różnych nakryć głowy. Było dla nas wielką frajdą to, że my również mogliśmy założyć na głowę jakiś niezwykły kapelusz. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

Byliśmy również w garderobach aktorów.

Dowiedzieliśmy się, że w teatrze znajduje się kilka pracowni np. plastyczno-modelarska, tapicerska, krawiecka, szewska oraz charakteryzatornia.

Mieliśmy okazję poznać dzieje teatru w Częstochowie na przestrzeni wieków, wybitnych aktorów i reżyserów tam pracujących.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie fayer, które zostało poświęcone wybitnemu aktorowi, byłemu dyrektorowi teatru Markowi Perepeczce.

W tym dniu udaliśmy się również do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. W skupieniu modliliśmy się przed obliczem Matki Jasnogórskiej i czuwaliśmy przy zasłonięciu obrazu. Zwiedzaliśmy też obiekty muzealne Jasnej Góry tj. Skarbiec.

Wycieczka była udana, pozostawiła wiele ciekawych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.