Misja Szkolnego Koła PCK!

Zarząd Szkolnego Koła PCK na rok szkolny 2014/2015!

Opiekun: mgr Gabriela Gorol, mgr Nina Wolska

Przewodniczący: Agata Flakus

Zastępca: Kinga Strzelecka

Skarbnik: Michalina Zaręba

Generalnym zadaniem PCK jest propagowanie w środowisku szkolnym idei humanitaryzmu i zasad działania czerwonego krzyża, oraz promowanie zdrowego stylu życia,  kształtowanie wśród uczniów altruistycznych i aktywnych postaw i zachowań przejawiających się we wrażliwości na los drugiego człowieka, w gotowości do udzielania pomocy, a także w umiejętności życia w zdrowiu i bezpieczeństwie.

Szkolne koło PCK w swej działalności oddane jest ochronie zdrowia i godności ludzkiej. Propaguje wśród dzieci i młodzieży zasady zdrowego stylu życia oraz kształtuje postawy i zachowania prozdrowotne. Uczy umiejętności udzielania pierwszej pomocy, wspomaga potrzebujących poprzez udział w różnych akcjach charytatywnych, w konkursach, przeciwdziała narkomanii, alkoholizmowi, nikotynizmowi.

SK PCK uczestniczyło w Akcji "Pomóż i ty", która polegała na sprzedaży cegiełek. Cena takiej cegiełki to jedynie 1 zł a cel szczytny, pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Zebrane pieniążki przekazne zostały na konto Fundacji. Wszystkim uczniom angażującym się w akcję dziękujemy!!

Do dnia 10 grudnia trwała w naszej szkole akcja zbierania pieniędzy do puszek kwestarskich. Na potrzeby PCK przekazano 121 złotych 73 grosze.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz uczennicom  Kindze Strzeleckiej i Julii Ceglarek za przeprowadzenie kwesty.

W dniu 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły w składzie: Jan Badyla, Michalina Zaręba, Agata Flakus i Kinga Strzelecka uczestniczyli w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia pt: "Mały Ratownik". Olimpiada ta odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu zgodnie z Regulaminem opracowanym przez Śląski Oddział Okręgowy PCK w Katowicach.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III i IV-VI.

Troje uczesników brało udział w dogrywce, w której Jan Badyla zdobył I miejsce i zakwalifikował się do etapu okręgowego, zaś Agata Flakus zajęła III miejsce.

Jan Badyla uczeń klasy IIa uczestniczył w Okręgowej Olimpiadzie PCK, która odbyła się w Katowicach. Uczeń rozwiązał test wiedzy o PCK oraz krzyżówkę. Zadania wykonał znakomicie i tym samym zajął II miejsce. Gratulujemy tak ogromnego sukcesu!!

Rok Szkolny 2013/2014

Podobnie jak i w ubiegłym roku uczestniczyliśmy w akcji sprzedaży cegiełek "Pomóż i Ty", która wspiera chore i niepełnosprawne dzieci. Dziękujemy za okazaną dobroć.

Szkolne Koło PCK przy współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz panią mgr Agnieszką Tyką zorganizowało akcję na rzecz dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Rusinowicach pod hasłem "Wiosną serca rosną". Zbieramy przybory szkolne takie jak: kleje, bloki, plastelinę, bibułę, farby, pędzle, nożyczki. Zapraszamy do udziału w akcji i z góry wszystkim darczyńcom dziękujemy.

27 marca uczniowie naszej szkoły : Jan Badyla, Michalina Zaręba, Agata Flakus, Julia Ceglarek uczestniczyli w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia "Mały Ratownik". Podobnie jak w ubiegłych latach możemy pochwalić się ogromnymi sukcesami i w tym roku.

W kategorii klas I-III -Michalina Zaręba zajęła I miejsce, Jan Badyla zdobył III miejsce.

W kategorii klas IV-VI -Agata Flakus wywalczyła I miejsce.

Uczniowie, którzy zostali lauretami w konkursie rejonowym biorą udział w dalszym etapie konkursu na szczeblu okręgowym, który odbędzie się w Katowicach. Tak więc Michalina i Agata przygotowują się do dalszej rywalizacji.

W dniu 4 czerwca uczennice Michalina Zaręba i Agata Flakus uczestniczyły w kolejnym etapie konkursu MAŁY RATOWNIK na szczeblu okręgowym w Katowicach. Michalina odniosła ogromny sukces, gdyż zajęła I miejsce w kategorii klas II - III. Udowodniła, że warto podejmowć trud i brać udział w konkursach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Agacie dziękujemy za udział w konkursie i wysiłek włożony w przygotowanie.

ROK SZKOLNY 2014/2015

W tym roku szkolnym z ochotą przystapiliśmy do działań, które podobnie jak w poprzednich latach pozwolą nam wzbogacić swoją wiedzę, popularyzować oświatę zdrowotną i bezpieczeństwo oraz organizować pomoc innym.

Od września nasi członkowie kontynuowali akcję zbierania pieniędzy do puszki PCK. Ponadto zadeklarowali udział, a co za tym idzie przygotowanie do konkursu MAŁY RATOWNIK.

KWESTA DO PUSZKI