Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Poprawności Językowej

21 kwietnia 2009 r. w do naszej szkoły zjechali się reprezentanci  szkół z gminy Woźniki, aby uczestniczyć w Gminnym Konkursie Poprawności Językowej. Uczniowie mogli popisać się znajomością prawideł poprawności językowej i udowodnić, że tajniki polszczyzny są im doskonale znane. Najpierw  rozwiązywali zadania, w których należało podać synonimy podanych wyrazów, wykazać się umiejętnością korzystania ze słownika wyrazów obcych i wskazać błędy językowe w zapisanych zdaniach. Po podliczeniu punktów okazało się, że:

I miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa  w Kamienicy,

III miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa w Ligocie Woźnickiej.

Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań indywidualnych. Pokazali, iż doskonale umieją zapisywać słownie  liczebniki, znają związki frazeologiczne, potrafią podać znaczenia  wyrazów  oraz wiedzą, jak poprawnie używać danych zwrotów i wyrażeń. Zwycięzcami w tej kategorii zostali:

I miejsce - Zuzanna Jegerczyk ( SP Woźniki),

II miejsce - Jakub Bazan (SP Kamienica),

III miejsce - Aldona Płonka  (SP Psary).

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci dodatkowo - nagrody rzeczowe. Po słodkim poczęstunku w przyjaznej atmosferze wszyscy pożegnali się i wrócili do swoich szkół.

Zwycięzcom garatulujemy i cieszymy się, że na  apel o wzięcie udziału w konkursie odpowiedziały prawie wszystkie szkoły w gminie. Dziękujemy  Paniom Nauczycielkom, które przygotowały uczniów

i razem z nimi stawiły się w naszej szkole. Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w imprezie w przyszłym roku.