WYBIERAMY SAMORZĄD KLASOWY

Wybory samorządu klasowego zostały przeprowadzone w dniu 16 września w sali nr 17. Rozpoczęły się sprawdzeniem obecności uczniów przez wychowawczynię mgr Renata Flakus i omówieniem ogólnych zasad wyborów samorządu klasowego.

Wychowawczyni zapoznała nas z zadaniami samorządu klasowego i podała cechy dobrego przewodniczącego, zastępcy, skarbnika i kronikarza.Uczniowie zaproponowali kandydatów.Wybór uczniów do samorządu klasowego przeprowadzony został w sposób demokratyczny. Na karteczkach uczniowie napisali imię i nazwisko jednego z wybranego kandydata. Następnie karteczki zostały wrzucone przez uczniów do wcześniej przygotowanego pojemnika i nastąpiło podliczenie głosów.Stanowiska w samorządzie klasowym zostały przydzielone według ilości uzyskanych głosów.

Przewodniczący klasy               Maciej Maksyś

Zastępca przewodniczącego         Konrad Maruszczyk

Skarbnik                             Julia Wolkownik i Dominik  Jasiurkowski

Po zakończeniu głosowania nastąpiło podsumowanie przez wychowawczynię wyborów
i gratulacje wybranych przedstawicieli samorządu klasowego.