Intensywny kurs języka angielskiego na Malcie

Znalezione obrazy dla zapytania fundusze europejskie wiedza edukacja rozwój logo

„Szkoła otwarta na Europę”

W ramach bieżącego projektu nauczyciele Szkoły Podstawowej – mgr Magdalena Nowak i mgr Krzysztof Wiktor wyjechali na Maltę. Kurs językowy trwał 2 tygodnie, w dniach od 3 lipca do 14 lipca 2017 r. Zajęcia odbywały się codziennie, od 9:00 do 14:30 i prowadzone były w języku angielskim. Miały na celu nie tylko naukę języka i poprawienie kompetencji językowych, ale także przybliżały kulturę i tradycje oraz umożliwiały rozeznanie się w systemie edukacyjnym Malty. Miejscem pobytu pierwszego z uczestników była Valetta – obecna stolica Malty, zaś drugi uczestnik mieszkał w St. Paul's Bay. Zajęcia organizowane były przez szkołę Easy School of Languages, mającą swoją siedzibę w Valetcie oraz przez szkołę GV Malta English Centre.

Po zajęciach, każdą wolną chwilę warto było wykorzystać na zwiedzanie i poznawanie piękna tego niewielkiego kraju. Odwiedzone miejsca to nie tylko najpopularniejsze miejsca turystyczne, ale i te mniej znane zakątki Malty. Były to m.in.: Valletta, Sliema, fort St. Angelo, Mdina (dawna stolica Malty), Mosta, Mnajdra, Cirkewwa, St. Julians, Buggiba, wioska rybacka Marsaxlokk, Rabat, Ta Qali – craft village, Gozo, Comino, Blue Lagoon, Victoria. Uwagę przykuwają także wszechobecne kościoły i świątynie (na Malcie jest ich aż 359). Zachwyca kultura i dzieła, wystawione w 20 muzeach, a także zbiory, znajdujące się w Bibliotece Narodowej.

Bogactwo doświadczeń, zdobyte wiadomości i umiejętności oraz wiedza o innym kraju europejskim zostaną wykorzystane na zajęciach z uczniami w możliwie jak najwyższym stopniu oraz podniosą atrakcyjność prowadzonych lekcji. Kurs dał jego uczestnikom możliwość poznania ludzi z innych krajów oraz nabrania większej pewności w kontaktach w obcym języku. Bez wątpienia przyczynił się on także do budowania motywacji do dalszego rozwoju i co za tym idzie – chęci skorzystania z podobnych kursów w przyszłości.

Uczestnicy kursu:

mgr Magdalena Nowak