Jesteśmy bezpieczni

Gdy zamierzasz przejść ulicę, na chodniku przystań bokiem. Popatrz w lewo bystrym okiem, skieruj w prawo wzrok sokoli. Znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna - więc swobodnie
mogą przez nią przejść przechodnie

Od pierwszych dni nauki w szkole uczymy się, jak być bezpiecznym. Poznaliśmy już szkołę i jej otoczenie. Znamy zasady jakich w niej trzeba przestrzegać. Wiemy gdzie, kiedy i co możemy robić, a czego robić nam nie wolno. Nauczyliśmy się też zasad poruszania się na jezdni.

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer ulicami miasta, by zobaczyć miejsca, gdzie bezpiecznie można przejść na drugą stronę ulicy. Z zachowaniem szczególnej ostrożności przeszliśmy przez przejście ze światłami i bez świateł. Oglądaliśmy mijane znaki drogowe i przypominaliśmy sobie, co one oznaczają. Pani powiedziała, że zdaliśmy egzamin na piątkę. W nagrodę poszliśmy pobawić się na plac zabaw, ale i tam pamiętaliśmy o zasadach bezpieczeństwa.