Wycieczka do Łodzi klas czwartych- rok szkolny 2021-2022

Wycieczka była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Efektywne kształcenie w Gminie Woźniki realizowanego w naszej szkole.

Kolejny wyjazd klas czwartych -tym razem całodniowa wycieczka do Łodzi - odbyła się 24 września 2021r.
Spacer po dawnym imperium łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera zwanym Księżym Młynem, Manufaktura, zwiedzanie Pałacu Poznańskiego nazywanego Łódzkim Louvre z multimedialną wystawą „Łódź w Europie” - to tylko niektóre z miejsc, które odwiedzili nasi czwartoklasiści.
Całą masę wrażeń i mnóstwo atrakcji dostarczyła gra miejska, w której uczestnicy bawili się w detektywów z XIX wieku, by przez pryzmat zabytków, śladów historii i losów Łodzian rozszyfrować dzieje łódzkich fabrykantów i innych znanych mieszkańców tego miasta a także wielokulturową przeszłość Łodzi.
W międzyczasie uczniowie posili się pysznym obiadem w przesympatycznej restauracji w łódzkiej Manufakturze.
Pełni pozytywnych emocji, podekscytowani wspólnym wyjazdem już planujemy kolejny wyjazd.