Wycieczka do Wrocławia - klasy: 6a, 7b, 7c- rok szkolny 2021/2022

Wycieczka była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Efektywne kształcenie w Gminie Woźniki realizowanego w naszej szkole.

19 i 20 września 2021 roku, uczniowie klas: 6a, 7b i 7c wraz z wychowawczyniami, Panią mgr Gabrielą Musik, Panią mgr Martą Opiełką oraz Panią mgr Agnieszką Tyką, udali się na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska.

Pierwszą atrakcją wyjazdu była wystawa w Hydropolis, gdzie uczniowie odkrywali tajemnice wody.
Następnie spacerowali wśród zwierząt zamieszkujących tutejszy ogród zoologiczny oraz podziwiali jedną z wrocławskich wizytówek - Afrykarium. Tu z bliska podziwiali mnóstwo morskich okazów, poznali rodzinne perypetie wrocławskich hipopotamów, a także przyglądali się treningowi medycznemu uchatek. Przy okazji dowiedzieli się, że uchatki to nie foki.
Program wycieczki tego dnia zamykała przechadzka ścieżkami ukrytymi wśród zielonej, bujnej roślinności harmonijnie skomponowanego Ogrodu Japońskiego. Po czym przyszedł czas na syty posiłek i nocny odpoczynek w hotelu.
Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się przybyciem na wrocławski rynek. Tu uczniowie zostali podzieleni na grupy, by wystartować z rozwiązywaniem zadań z kodami QR , uczestnicząc w terenowej grze miejskiej. Nieocenione okazały się nie tylko smartfony, ale także zmysł orientacyjny i zdolność czytania mapy. Po półtorej godziny wyłoniono zwycięzców, na których czekały krasnoludkowe nagrody.
Po tych miejskich zmaganiach wycieczkowicze udali się do indiańskiej wioski "Pocahontas", gdzie poznali smutną historię Indian i ich zwyczaje. Wśród atrakcji znalazły się między innymi: wędrówka przez labirynt z przeszkodami i pokaz strzelania z łuku. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się przy ognisku, by zjeść pyszne kiełbaski oraz podzielić się wrażeniami.
Gdy wkrótce nadszedł czas powrotu do domu, a na horyzoncie ukazały się Woźniki, w myślach uczniów rysował się plan kolejnej wycieczki, co może świadczyć o tym, że wyjazd bardzo im się podobał i zintegrował całą grupę.