Pasowani na czytelników

Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad i z Twych mądrości
Od dziś korzystać usilnie.

Dzisiaj w naszej klasie gościła Pani Bibliotekarka. Miała ze sobą książkę, która liczyła sobie ponad sto lat. Pani Agnieszka opowiedziała nam czego pragną książki i co mogą nam dać. Dowiedzialiśmy się wielu ciekawych rzeczy o bibliotece i pracy bibliotekarza. Zapoznaliśmy się z zasadami wypożyczania książek w naszej bibliotece i korzystania z księgozbioru podręcznego. Pani dała nam też trudne zadania do rozwiązania, które wykonywaliśmy w małych grupach. Wszyscy zdali "egzamin". Dodatkowo rozwiązaliśmy wiele zagadek. Pani Bibliotekarka uznała, że jesteśmy gotowi, aby zostać czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Każde dziecko zostało pasowane na czytelnika - Pani użyła do tego bardzo starej  księgi, której obecność w naszej bibliotece świadczy o tym, że dzieci potrafią szanować książki.

Z okazji pasowania otrzymaliśmy w prezencie na własność książki ufundowane w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek” .Celem tej kampanii jest przypominanie o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” realizowana jest przez Instytut Książki.