Rozwiązanie konkursu "Książka z niespodzianką" i podsumowanie MDBS 2021

17 grudnia przewodniczący klas V-VIII odwiedzili uczniów klas I-IV, aby, życząc im oraz ich Paniom Wychowawczyniom błogosławionych oraz zaczytanych świąt Bożego Narodzenia, wręczyć blisko 160 zakładek do książek wykonanych przez starszych uczniów naszej szkoły podczas Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. W ten sposób nasi wychowankowie kontynuowali także działania rozpoczęte w czasie październikowej akcji Tygodnia Dbania o Relacje. Młodsi koledzy okazali swoją radość, częstując swoich gości wigilijnymi smakołykami. Wykorzystując moment spotkania, rozstrzygnięto konkurs czytelniczy pt. „Książka z niespodzianką”. Wzięło w nim udział blisko 70 uczniów klas I–IV , którzy w dniach od 25 października do 16 grudnia przeczytali książki wypożyczone z biblioteki i odpowiedzieli na pytania dotyczące ich treści. Niektórzy uczniowie przeczytali nawet 12 książek! To niesamowite! Spośród nazwisk uczestników konkursu przewodniczący klas starszych wylosowali 6. Zwycięzcom wręczono nagrody książkowe. Byli to: Aleksandra Woźnica, Bartosz Kot, Anna Górniak, Kornelia Famuła, Antonina Grzywocz, Maja Nicpoń.

Gratulujemy Zwycięzcom, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i radosne spotkanie z książką. Cieszymy się, że w ostatnim w tym roku kalendarzowym dniu nauczania stacjonarnego młodsi i starsi uczniowie spotkali się i w duchu świąt Bożego Narodzenia pokazali, że radość drugiego człowieka jest źródłem naszej wspólnej radości.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie oraz Nauczycielom pomagającym starszym uczniom przygotować piękne zakładki.