Bieg Fair Play 2022!

W czwartek 8 września 2022 r. w ramach Światowego Dnia Fair Play ustanowionego w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP), Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Woźnikach świętowała, przystępując do tej szczytnej akcji.

To inicjatywa, mająca na celu promocję Fair Play i wartości etycznych tak w sporcie jak i w życiu. Ten dzień jest ważny również dla naszej szkoły, ponieważ staramy się uprawiać sport zgodnie z duchem Fair Play oraz kształtować moralność naszych młodszych i starszych uczniów.

Uczciliśmy ten dzień specjalnym "Biegiem Fair Play", który odbył się przy pięknej, słonecznej, przedpołudniowej aurze. W biegu wzięło udział ponad 100 uczniów klas 4-8. Bieg odbył się w kategorii klas 4-6 oraz 7-8. Chłopcy i dziewczyny w swoich kategoriach przebiegli dystans około 300 m.

Odbyła sie również pogadanka dla uczniów na temat Fair Play w sporcie. Uczniowie z humorem i dużą ochotą uczestniczyli w tej akcji, dobrze się przy tym bawiąc.
Fot. Estera Bryła, Blanka Kazimierczyk