Międzynarodowy Dzień Bibliotek

26 października 2015 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

W tym dniu  naszą bibliotekę odwiedziły jeszcze większe tłumy niż zwykle. Bardzo się z tego cieszymy, gdyż ideą obchodów święta jest właśnie popularyzacja czytelnictwa. Ważne też, aby zwrócić uwagę na potrzeby i problemy związane z istnieniem biblioteki  w każdej szkole.

Przez cały tydzień nasi uczniowie wypożyczają książki z niespodzianką.  Każdy uczeń, który w tych dniach  wypożyczy książkę  w naszej bibliotece, przeczyta ją do końca listopada i poprawnie odpowie na pytania zadane  przez bibliotekarza, weźmie udział w losowaniu nagród podczas Święta Szkoły.

Obchody MDBS były inauguracją   konkursu  WIELKIE BLOGOWANIE! Aby wziąć w nim udział, należy zamieścić wpis na blogu naszepoczytajki.blogspot.com  zachęcający innych uczniów do przeczytania wybranej książki wypożyczonej w naszej bibliotece. Najlepsze wpisy będą nagradzane na koniec każdego semestru. Tekst wpisu należy przygotować na kartce w domu i przynieść do biblioteki.

Momentem kulminacyjnym naszej uroczystości była  akademia poświęcona książkom i trosce o prawidłowe ich traktowanie. Występ  przygotowali uczniowie klasy IV a pod kierunkiem  wychowawczyni. Publiczność bawiła się przy ponadczasowych  piosenkach pochodzących z filmu "Akademia pana Kleksa".

Chociaż nasza impreza dobiegła końca, nadal serdecznie zapraszamy wszystkich do biblioteki, aby rozpocząć tu wspaniałą podróż w świecie niejednej książkowej historii!